Show more

Skywatch - zajímavý sci-fi kraťas s tématikou dronů. A nenechte si ujít příběh, jak dostat hvězdu do kraťasu.
skywatch-movie.com/

Je Homecredit ještě český?

"Home Credit, patřící Petru Kellnerovi, proplatil téměř dva tisíce hodin práce PR agentuře, aby pomáhala těm, kteří se v českých médiích čínského režimu zastávají. A naopak útočila na kritiky nedemokratického státu," uvedlo Aktuálně.cz.

domaci.ihned.cz/c1-66691670-ho

Poklad z půdy (a spousta dalších včetně skoro 100 let staré Verneovky).

Senioři to prý mají těžké (a bude hůř). Tak jsme se rozhodli jednoho adoptovat ;-) August Förster 1950.

Velmi informativní výstup senátora Lukáše Wagenknechta v pořadu Interview ČT24. Během ~dvaceti minut se mu podařilo vysvětlit spoustu souvislostí a připomenout i pár věcí, na které by se v té záplavě zpráviček mohlo zapomenout.

ceskatelevize.cz/ivysilani/100

Můj děda byl skaut (než je zakázali). Moje máma byla skautka (než je zakázali). Díky jejím skautským artefaktům a foglarovkám jsem po revoluci, při 3. obnově skautů u nás, stál ve frontě.
Skauti teď slaví 30 let svobodného skautingu v kuse a to je po všech těch útrapách v min. století velký úspěch.
Moje dcera je skautka. Od mala s námi jezdí (nejen) na tábory a teď od září má svůj vlastní oddíl, ve kterém se může účastnit všeho, čeho chce. A mě moc těší, že jí to fakt baví.

Článek o tom jak se s různými druhy cla (export do Indie, Ruska, Číny apod.) vypořádává Škodovka... Já viděl nejdřív video a reakce byla: "Co to je za blbost?"
autoweb.cz/skodovka-odhaluje-s

Odemknutý článek "Brusel zasáhl proti praktikám, kdy se rozbije spotřebič těsně po záruce a chybí náhradní díly. Opravy by měly být snazší". Jen houšť!
archiv.ihned.cz/c7-66683140-rc

Středočeské zastupitelstvo je prý z důvodu kontroly veřejností streamované, ale není zaznamenávané. No, můj ffmpeg tvrdí něco jiného.

O regulaci Internetu v EU... Mastodon (a mnohem více) na půdě Evropského parlamentu! Čas 1:14:24. V jiném čase najdete třeba zástupce Seznamu.
web-greensefa.streamovations.b
Tady ještě jedna verze se slajdy a eng titulky: video.lqdn.fr/videos/watch/861

Předminulý víkend jsme si se skautíky zahráli "hru" od Skautského institutu - Kolik stojí čest (Fiktivní životní příběh účastníka v 50. až 80. letech. Hra se posouvá rozhodnutími účastníka, každá volba má své následky a život není černobílý.) viz skautskyinstitut.cz/programy-z

To mě donutilo zavzpomínat na svoji účast na LARPu Projekt Systém... což byla velmi mrazivá zkušenost. Brrr.
projekt-system.cz/

Je teprve ráno a myslím, že už mám největší bizár pro dnešní den. Je to ceremonie zavírání hranice mezi Pákistánem a Indií. Tohle by snad trumfnul jedině AB na Letné. youtube.com/watch?v=12cBeHhvMA

V posledním díle Šťastného pondělí (23:38) se objevil Matouš Vanča, který nám dělal průvodce na květnové návštěvě Sněmovny. Mohu potvrdit jeho obrovské znalosti nejen o práci ve Sněmovně, ale také její historii apod. Pro mě to bylo zajímavější než jakákoliv návštěva historické památky, které jsem se účastnil.
seznamzpravy.cz/clanek/stastne

V sobotu 16.11. se chystám vyrazit na Letnou společně s dalšími Piráty. Pokud byste se k naší skupince chtěli přidat a při té příležitosti se podívat do Pirátského Centra (PiCe), dejte vědět. Odchod z PiCe bude ve ~13:00.

Show more