ČNB používá pro své domény DNS servery ns1.cnb.cz.net ns2.cnb.cz.net. Tím si poměrně důležitá česká instituce zřejmě už v roce 1995 vytvořila dost zbytečnou závislost na zahraniční TLD .net. Skřín s kostlivcem byla otevřena před několika dny, když cnb.cz.net vytikala (= někdo zapomněl zaplatit). Aktuálně se např. ns1.cnb.cz.net překládá za 208.91.197.132, což je IP z rozsahu Britských Panenských ostrovů. Ale prý vše funguje :-)

Už letos by měl prý přijít na řadu reboot Battlestar Galacticy, tak něco pro fanoušky... Věděli jste, že The Plan (2009), film z pohledu cylonů, režíroval Edward James Olmos, představitel admirála Adamy? A že Richard Hatch, představitel Toma Zareka (BSG 2004+), si zahrál už v původní BSG z 1978 a to nic menšího než kapitána Apolla? A taky napsal 7 knížek z prostředí BSG.

U 10. kilometru D1 začala dostavba jihovýchodní části okruhu D0. Na místě je 40 bagrů, okruh by měl být otevřen v polovině března.

WTF^2: Varšavská smlouva - Odtajněné stránky (2015). Čekal jsem hodně (propagandy), ale dostal jsem ještě víc.
youtube.com/watch?v=ARevUT9Ki1

Přišlo mi datovkou varování, že mi za měsíc skončí technická na auto. Jsem hrdý na lidstvo a českou státní správu, kolik toho za ty tisíce let vývoje zvládli!

Pár drobků utrousených Středočeským krajem (Jermanová):
"Nepřišli jsme o poměrně velké množství dat." ?:-)
Škoda je vyčíslena na 40 mega, z toho 30 chce nemocnice z dotací. domaci.ihned.cz/c1-66705690-na

RT @HlidacStatu@twitter.com

Toto je smlouva mezi SFDI a Asseco na "eshop" za 401.000.000 Kč.
Zadání - chybí.
Nabídka - chybí.
Seznam subdodavatelů - chybí.
Struktura ceny a etapy plateb - začerněno. Je tam pouze suma.
Požadavek na utajení - stupeň DŮVĚRNÉ!
#transparentnost #egov
hlidacstatu.cz/Detail/11357620

🐦🔗: twitter.com/HlidacStatu/status

Já jsem na afterparty zůstal v Gongu a držel jsem se poblíž rumového baru "od Pirátů pro Piráty". Tam mimochodem čepovala i kandidátka na hejtmanku Zuzana Klusová ve steampunkovém ohozu (foto mám bohužel jen bez steampunku).
moravskoslezsky.pirati.cz/lide

Show thread

K ohlasům z CF (zatím všechny potěšily). Já jsem rocker, ale když na seriozních zpravodajských serverech vidím naše "budeme hrát pořádný klacky v kýblu, až budeme všichni skákat jako opičky v džungli", prostě se musím smát :-) :-) :-)

@zatrsakr Takhle po vrchně po jednom víkendu mi přijde, že to sedí :-)

Ostravákům všechna čest za vybudování monstr zařízení kolem vysokých pecí. A také za jejich přetvoření v žijící prostor v moderním světě. (a taky za CF2020)

Prezentace našeho krajského lídra Jirky Snížka. Kraj je asi jasný podle artefaktu s dírou uprostřed :-)

Zdravím z celostátního fóra v Ostravě. Máme za sebou (někteří z nás) preparty a ráno v 10 začneme oficiální program vzpomínkou na Aarona Swartze. Navrhl jsem zavzpomínat na něj, protože tento den bude smutným výročím jeho úmrtí. A také mám pocit, že bude užitečné, pokud se tak trošku ohlédneme za svými kořeny. Piráti totiž nevznikli kvůli AB. Můžete zavzpomínat s námi: csfd.cz/film/361964-zazracne-d

Aspoň že odměňování zaměstnanců podle výše jimi určené pokuty zavedli "jen" na finanční správě a ne třeba u policie nebo soudců...
archiv.ihned.cz/c7-66702120-rc

@comatory Když tě baví ty starý hry, znáš *audioknihu* Ready Player One? Je to od "amatéra", ale pro mě nejlepší audio knížka. To zpracování (hudba a autentické zvuky z her) tomu dává další rozměr.

Shodou okolností na root.cz bylo nalinkováno video s Asimovem. Tak ještě pro doplnění statistik: v posledních 5 letech jsem přečetl 19 knížek od Asimova a další 4 naposlouchal, po mnoha letech jsem si mmj. zopakoval celou ságu robotů a Nadace. Největší překvapení pro mě bylo, jak moc jsou ty texty stále aktuální a jak dobře se čtou i jeho sci-fi povídky z padesátých let...
youtube.com/watch?time_continu

Show thread

Jak mi postupně ubývá volný čas ukazuje statistika přečtených vs naposlouchaných knih:

2014: 25 / 0
2015: 26 / 4
2016: 13 / 18
2017: 7 / 23
2018: 15 / 25
2019: 6 / 27

Jestli se nepletu, přečetl jsem v minulém roce nejméně papírových knih za posledních ~25 let. Přesto se počet příběhů mírně zvýšil díky využití cest autem a pracem s vysavačem :-)

P.S. Něco z toho jsou povídky a výkyv v papíru 2018 jsou komixy.

Show more