RT @enkocz@twitter.com

Dnes ráno zemřel po dlouhé nemoci legendární technologický inovátor Sir Clive Sinclair. Počátkem 70. let vyvinul první kapesní kalkulačku, nejznámější jsou však jeho computery řady ZX, počátkem 80. let první cenově dostupné stolní počítače. denikn.cz/minuta/705455/

🐦🔗: twitter.com/enkocz/status/1438

Dneska večer se chystám na zahajovací večer Big Borther Film Festivalu. Mimo jiné budou promítat film Big Brother, A World Under Surveillance.
kinolab.cz/program/bbff-01
biooko.net/61388238cdb28448fb1

Recenze 3. generace Slimbooku, který je dvojčetem mojeho Tuxeda Pulse 15, jen ve stříbrné místo černé. Pulse by měl umět nabíjení po USB-C, nezkoušel jsem. Probs: odlupující se gumové pásky ze spodu (drží moc na stole a nedává to lepidlo) a pak jsem narazil na problém s yubikey otp, kdy se po rychlém potvrzení akce někdy vypne touchpad. Nepodařilo se mi to reprodukovat v live distru, tak předpokládám dočasný sw problém. Jinak super - výkon, netopí, klávesnice.
osnews.com/story/133880/kde-sl

🇬🇧 Today, we discussed the scandal surrounding the Israeli phone hacking spyware #Pegasus, used i.e. to target journalists and dissidents.

European citizens demand the safety of our mobile phones is put above the appetite for surveillance!

patrick-breyer.de/en/european-

@LukeAlmighty @mig OK. Já to nepovažuju za hádku. Můžeme spolu v různých věcech nesouhlasit, ale to nám nebrání spolu diskutovat. Tady si můžeme užít to, že nás žádný algoritmus navzájem neodfiltruje :-)

@LukeAlmighty @mig @keddie @marcel_kolaja @mikulas_peksa
Nálepka viz odpověď Frantovi.
Názory - nedovedu si představit stranu, kde je 1000+ členů a všichni mají unifikovaný názor. Tam bych asi nebyl.
Znovu: rozhodujeme se kolektivně, máme odborné týmy a na konci společný program. Nejvyšším orgánem Pirátů není nějaké předsednictvo, ale celostátní fórum (skupina všech členů). Tohle se těžko porovnává s jinými stranami. Fungujeme jinak a máme dost silnou vnitřní demokracii.

@fuxoft @LukeAlmighty @mig @keddie @marcel_kolaja @mikulas_peksa
Jednoduše: "Jsem liberál a pacifista. Být proti fašismu mi přijde správný. Teda věřím, že tomu tak v ČR stále je. GNWP je dlouhodobá kampaň hudební scény, proti nacismu. Může se to někomu nelíbit, ale je to tak. Nikdy jsem nebyl ani nejsem členem AFA ani žádné jiné ideové organizace kromě Pirátské strany. Neuznávám násilí jako řešení problémů. Mé postupy jsou didaktika a politika." Ivan Bartoš, předseda Pirátů (2017)

@LukeAlmighty @mig @keddie @marcel_kolaja @mikulas_peksa
"Antifák" je taková zbytečná nálepka od SPD. I když zbytečná... očividně funguje.
Jinak různé názory uvnitř jsou ve skutečnosti výhodou. Důležité je, že se rozhodujeme kolektivně. Krom toho jsme otevřenější než ostatní, proto jsou ty názory vidět.

RT @PiratskaStrana@twitter.com

Je to velké zoufalství, být v téhle zemi mladou maminkou a zároveň profesionálkou, pro kterou je důležitá i její práce. Stát vám namísto pomocné ruky ukáže prostředník. Musíme to změnit. Podpořit každého, kdo chce pracovat, i všechny, kteří takového člověka chtějí zaměstnávat.

🐦🔗: twitter.com/PiratskaStrana/sta

@mikulas_peksa Z dalších závěrů: máme v ČR více euroskeptiků (a českoskeptiků) a teroristi jsou pro nás zásadnější než klima :(

Nový #Eurobarometr ukazuje, co naše občany nejvíc zajímá. Top prioritou je klimatická změna, boj proti chudobě, podpora ekonomiky a boj proti terorismu.

Evropané také podporují vyplácení unijních peněz jen těm zemím, které dodržují společná pravidla.
euractiv.cz/section/all/news/e

Show older