Nové role v 3.A: předseda, místopředseda, senátoři, ekotým, květináři, sešitáři, rosnička, nástěnkáři, pomocníci, denní služba :-D

Zpět v civilizaci. Letos se nám s Alicí termínově přesně překrývaly skautské tábory, tak jsme si aspoň vyměňovali poštu. A dárečky :-)

Dnešní den nebyl marný. Ze slovníku majnkrafťáků z 2.A jsem se naučil:
čestka = truhla
bůstnout = vyskočit
portnout = přesunout ale i přesměrovat

V sobotu jsme se s tradičně zapojili do Ukliďme Česko. Vzali jsme to lesem kolem vesnice a našli jsme toho tolik, že jsme museli trasu zkrátit a i tak jsme měli co dělat, abychom to odtáhli :-(

Mezitím: Alice vedle mě v blockly programuje BB8, Elzu, Annu nebo postavičky Minecraftu na code.org. Já jsem v jejím věku drtil basic na PMD85... závidím.

Show thread

Naše místní sdružení Pirátů Jesenice-Jílové se přidalo k maratonu psaní dopisů proti bezpráví, který organizuje Amnesty international.
S jedním dopisem mi pomáhala Alice (na rozdíl ode mě je ze školy zvyklá psát rukou). Vyšla na ni Nassima al-Sadahová, která je už přes 2 roky ve vězení kvůli boji za normální práva žen v Saúdské Arábii.
Pokud byste se chtěli podívat na těch pár vybraných příběhů, navštivte maraton.amnesty.cz.

Dneska to bylo u nás v lese jak na Václaváku a půlka lidí hledala houby v místech, kde už dávno nebyly :-) My jsme vzali pytel a po cestě do něj nasbírali odpadky...
Na obvyklé zastávce jsme pracovali na ohništi a ohrádce pro zvířátka :-D

Senioři to prý mají těžké (a bude hůř). Tak jsme se rozhodli jednoho adoptovat ;-) August Förster 1950.

Můj děda byl skaut (než je zakázali). Moje máma byla skautka (než je zakázali). Díky jejím skautským artefaktům a foglarovkám jsem po revoluci, při 3. obnově skautů u nás, stál ve frontě.
Skauti teď slaví 30 let svobodného skautingu v kuse a to je po všech těch útrapách v min. století velký úspěch.
Moje dcera je skautka. Od mala s námi jezdí (nejen) na tábory a teď od září má svůj vlastní oddíl, ve kterém se může účastnit všeho, čeho chce. A mě moc těší, že jí to fakt baví.

V šesti letech, po šesti absolvovaných skautských táborech, první "samostatná" skautská výprava. Deset stupňů a deštivo - není to na sociálku? :-D

Dneska to bude doják. Poslední den ve školce... a po prázdninách do 1.A.