Je to drama. Po minulém odpalu byl vyoutovaný Petříček, čímž se uvolnila druhá meta. ČSSD nutně potřebuje skórovat, ale Zaorálkovi se nechce z první mety, před sebou cítí nebezpečí. Kdo koho nebo co obětuje, budou to diváci?

Z posledních zápisků Faltýnka je zajímavé vyjádření AB, kterým dává nahlédnout do svého myšlení. K machinacím v Dopravním podniku se vyjadřuje: "Pan Faltýnek ode mě neměl žádný mandát k jednání ve věcech, které nastiňujete". Přitom AB byl v té době ministr financí a ani on neměl žádný mandát rozhodovat o personálních otázkách v DPP. Natož aby takový mandát pokoutně předával někomu dalšímu.
seznamzpravy.cz/clanek/faltynk

"Zrovna ve dnech, kdy se na ukrajinské hranici masově soustřeďují ruští vojáci a těžká bojová technika, pokračuje Zeman v plnění svého úkolu."
Obávám se, že tenhle smutný příběh budeme muset dokoukat až do konce. Ale rozhodně u toho nemusíme mlčet.
forum24.cz/radeni-kolaborantsk

Výborná reportáž s Ivanem. V pozadí náš krajský PR manager Ondra Petr a dále pak tajemník klubu Matouš Vanča, který bude v SčK bojovat o místo ve Sněmovně. Matouše si zapamatujte, jsem si jistý, že v příštím volebním období bude viditelnou postavou. Na něj se vyloženě těším.
seznamzpravy.cz/clanek/tvoje-v

2/2

8:43:00 Výsledky europoslaneckého klubu (které mají dopady mmj. na fungování internetu (nejen) v EU)

youtube.com/watch?v=gwvzG9Pxud

Díky @andrej @marcel_kolaja @mikulas_peksa a další

Show thread

1/2 To nejlepší ze včerejšího CFka (podle mě) s časy ve videu:

1:13:00 Hosté republikového předsednictva
- senátor Václav Láska
- předseda STANu Vít Rakušan
- spolupředseda eufrakce Greens/EFA Philippe Lamberts
- předsedkyně komise pro spravedlivé důchody Danuše Nerudová (velmi dobré vize pro ČR)
- nominant do vládního krizového štábu Filip Matějka
- viceprezident svazu průmyslu a obchodu Radek Špicar

Pokračování: Za letošní první vydání nic a za druhé vydání před volbama 18 tisíc Kč. Tolik stála nepřiznaná kampaň ANO v krajských novinách. Docela ušetřili. seznamzpravy.cz/clanek/jermano

Show thread

Velmi informativní výstup senátora Lukáše Wagenknechta v pořadu Interview ČT24. Během ~dvaceti minut se mu podařilo vysvětlit spoustu souvislostí a připomenout i pár věcí, na které by se v té záplavě zpráviček mohlo zapomenout.

ceskatelevize.cz/ivysilani/100

Středočeské zastupitelstvo je prý z důvodu kontroly veřejností streamované, ale není zaznamenávané. No, můj ffmpeg tvrdí něco jiného.

V sobotu 16.11. se chystám vyrazit na Letnou společně s dalšími Piráty. Pokud byste se k naší skupince chtěli přidat a při té příležitosti se podívat do Pirátského Centra (PiCe), dejte vědět. Odchod z PiCe bude ve ~13:00.

Něco pro euroskeptiky. iHned.cz: Češi ovládli Evropský parlament a předčili i aktivní Němce. Jsou vůbec nejvlivnějšími europoslanci, tvrdí odborný web
zahranicni.ihned.cz/c7-6667377

K tématu EP jedna momentka z předminulé neděle - Marcel Kolaja, místopředseda Evropského parlamentu, na naší krajské schůzi v Mělníce.
Zápis: forum.pirati.cz/viewtopic.php?
A jeden retrobonus z doby 4 roky před Piráty: abclinuxu.cz/clanky/ruzne/jak-

Téma Babišovského zaklekávání se vrací do Poslanecké sněmovny. Už 63 firmám daly soudy za pravdu, že použití zajišťovacích příkazů bylo nezákonné. U některých firem to znamelo likvidaci a jedná se o celkovém odškodném ~600 mega. "Bonusem" jsou pak zlikvidované firmy... A v kontrastu toho příběh úředníka, který si troufl na Agrofert. ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2

Show older