Nechci vynalézat kolo, tak jen pár bodů jako doplňek cizí podrobné recenze Tuxedo Pulse 15, se kterým kámoším:
+ spousta výkonu
+ netopí
+ baterie
+ využití místa
+ klávesnice
+ display (ale mohl by více svítit)
+ Power Delivery
+ váha
+ otevřenost (github pro sw i rozložení klávesnice apod.)
- pouze jedno USB-C
- nemá Thunderbolt (já ext. monitor nepotřebuju, ale někdo by ocenil)
- není podporovaný corebootem (ale co jo...)
- čtečka uSD na USB2

github.com/sketchbuch/review-t

Porovnání velikosti klávesnic Dell Latitude z 2014, Dell XPS 15 a Tuxedo Pulse 15 z 2021. Tu klávesnici u XPS fakt nechápu - malinká a na rozložení škoda slov. Proč? P.S. opravená tabulka

O víkendu jsem zmigroval na nový notes (Tuxedo Pulse 15 - více později), čímž moje instalace Debianu unstable, který jsem nainstaloval 6.12.2003, přežila 5 notebooků (3x Thinkpad. 2x Latitude) bez reinstalace. Zahajuji éru :)

Celkem nová recenze Tuxedo Pulse 15. No jsem natěšen, nebudu zapírat :-) A můj dědeček si asi taky rád odpočine, mrká na mě svislou čárou přes display. youtube.com/watch?v=mm-vr1nC3P

Můj dědeček Latitude 7440 je na odchodu a tak není na co čekat. Objednal jsem Tuxedo Pulse 15 a budu doufat, že bude mít stejnou spolehlivost, jako ten Latitude.
tuxedocomputers.com/en/Linux-H

Trénuju na příští notes a přemýšlím, jak jsem mohl tolik let žít bez "české klávesnice pro programátory"...
imega.cz/keyboard/linux/for-li

Aktuálně vybírám next-gen virtualizaci a při té příležitosti jsem se podíval do historie. Zjistil jsem, že jsme nedávno oslavili 14 let provozu našich xen clusterů. Začínali jsme na Debian 3.1 Sarge...

Kolegové poměrně často bezpečně mažou resp. přepisují disky. Abych jim to zpříjemnil, udělal jsem jim na to automat. Představte si to v okně browseru, ve kterém všichni sdílí jeden terminál. Poskládáno z shellinabox, ssh, screen, shell a shred. Na konci to posílá reporty e-mailem.
open.tube/videos/watch/6941134

Tohle je hodně smutný. Bylo třeba vytvořit nový balík, kde budou zřejmě schované init skripty projektů, jejichž správci se jim aktivně brání.

packages.debian.org/sid/orphan

A takhle vypadá jeden z bojů o init skripty:
bugs.debian.org/cgi-bin/bugrep

Až budete hledat klikací zálohování pro desktop, jednoznačně doporučuju vorta.borgbase.com/
Je to GUI nad výborným borgbackup.org/

InterIMAP je v kombinaci s dovecotem výbornou lokální IMAP cache. Oproti offlineimap nebo mbsync je neuvěřitelně efektivní (asi o řád rychlejší a v delším časovém úseku asi o tři řády méně náročný na data).
guilhem.org/interimap/

Debian: Blýská se na lepší časy pro spoustu historických (ale stále up-to-date) serverů s i386 architekturou? Je tady crossgrader! (balík už je v unstable)
salsa.debian.org/crossgrading-