Jeden příklad z kandidátky a jak jsme vybírali. Matouš Vanča - machr na parlamentní systémy, zodpovědný komunální zastupitel, tajemník poslaneckého klubu Pirátů a pirátská pětka v . Takto probíhala jeho nominace: forum.pirati.cz/viewtopic.php? a takhle probíhalo jednání o našem čele (do šestého místa): forum.pirati.cz/viewtopic.php?
Výsledek: piratiastarostove.cz/kandidati

Show thread

O víkendu jsme s měli teambuilding u Orlíka. Mimo jiné jsme se podívali na rozhlednu Milada u Předního Chlumu, kterou mohu rozhodně doporučit - je tam krásný výhled na klikatící se Vltavu.

Včera jsem odeslal své připomínky k připravované kyberbezpečnostní směrnici pro nemocnice. Ta by měla zavést jakýsi standard a výrazným způsobem zvednout laťku. Mimo jiné: zaměstnanci nemocnic se mohou těšit na zvyšování jejich IT kvalifikace.

Automatizovanému sledování lidí a rizikům biometriky se věnuje naše kampaň Vraťte nám naše tváře. Tváří této kampaně :-) je i naše krajská lídryně do PSP.
pirati.cz/tiskove-zpravy/a-kam

Ukončili jsme pilot Středočeského platebního portálu a přecházíme do běžné produkce.
Pokud u vás nemůžete pohodlně zaplatit poplatky za odpad, psa nebo třeba členství ve spolku, předejte organizaci link, ať na to mrknou. Není to extra složité (na ty možnosti) a dost to zvyšuje komfort. Ostatním krajům to budeme nabízet později.
stredocesky.pirati.cz/aktualit

Spojení užitečného s užitečným: financování krajského PR plátku zneužitého k propagandě za krajské peníze vyplacené holdingu. Gratulujeme exhejtmance Jermanové.
hlidacipes.org/krajske-zakazky
"Tuto částku tvoří především smlouva o zajištění tisku informačního magazínu Středočech v hodnotě 21 milionů korun, uzavřená jen pár měsíců před skončením volebního období. Tehdejší hejtmanka Pokorná Jermanová ji podepsala v polovině minulého roku a jde o vůbec nejvyšší smlouvu ze všech analyzovaných."

Show thread

Považoval jsem to za vyřízené, ale přilétl mi bumerang. Byl jsem upozorněn z personálního oddělení krajského úřadu, že jsem nedodal originály formulářů. Odpověděl jsem tedy, že na papíře neexistují a odcitoval paragraf 18, odstavec 2. Stay tuned.
zakonyprolidi.cz/cs/2008-300#p

Show thread

V lednu mi přišla první výplata od Středočeského kraje za digivýbor: 1187Kč :-) (odpracováno asi 12h)

Hightlights z dnešního digivýboru:
* Za Piráty budeme mít výborné zastoupení v pracovní skupině DTM (digi tech mapy) - Bára Soukupová (viz lide.pirati.cz) a digi infrastruktuře se bude věnovat mmj. Tomáš Zmuda
* Budu součástí nové pracovní skupiny, která bude řešit platby-sc.cz/
* Na můj návrh byl zařazen bod o kyberbezpečnosti nemocnic. Dozvědeli jsme se zatím jen obecné nepřekvapující a ne úplně povzbuzující informace. Pokusím se proniknout hlouběji a být užitečný.

Práci v krajském výboru pro digitalizaci jsem zahájil tím, že jsem odmítl naskenovat (a ještě nosit na papíře) několik formulářů z personálního. Jsem zvědavý, jestli bude stačit export v PDF odeslaný datovkou. Stay tuned.

Pokračování: Za letošní první vydání nic a za druhé vydání před volbama 18 tisíc Kč. Tolik stála nepřiznaná kampaň ANO v krajských novinách. Docela ušetřili. seznamzpravy.cz/clanek/jermano

Show thread

Zatímco zájem o členství ve volebních komisích upadá (logicky hlavně u seniorů), podařilo se nám opět navýšit komisaře nominané Piráty. Jen ve Středočeském kraji budeme mít přes 640 komisařů.

ct24.ceskatelevize.cz/volby/31

Ještě v červnu jsem dával dva pozměňováky ke krajskému volebnímu programu 2020-2024, který bude pro naše budoucí zastupitele závazný. Je fajn vidět to teď před sebou černé na bílém v novinách (top secret vydání připravené na září).
forum.pirati.cz/viewtopic.php?

V posledním díle Pirátské vlny na Rádiu Patriot si můžete poslechnout mmj. vzpomínky sedmileté emigrantky (ČSSR-Jugoška-Rakousko-JAR) a současné kandidátky do Senátu a krajského zastupitelstva Simony Luftové.
hearthis.at/radio-patriot-ue/p
simonaluftova.cz/

Nepamatuju si, že bychom Středočecha - oficiální měsíčník dostali do schránky. Jistě není náhodou, že to přichází teď.
Kromě slova hejtmanky (asi půlstránky) obsahuje stránku a půl dlouhý článek, který je plný toho, jaké jsme jedničky, v čem všem jsme nejlepší a jak všechno v koroně bezvadně fungovalo. Ani slovo o nedostatku materiálu pro zdravotníky, pouze spousta čísel z distribuce. Na zadní straně krajského plátku je pak obrovská fotka Jermanové s pozvánkou na její úřední den...

Včera jsme oficiálně zahájili kampaň do kraje. Mimo jiné jsme v Jílovém na náměstí měli petiční stánek a rozdávali nové Pirátské listy.
Některé místní jsme natolik zaujali, že za námi poslali hlídku městské policie, asi aby o to policisté nepřišli. Děkujeme! :-)

Show older