ČNB používá pro své domény DNS servery ns1.cnb.cz.net ns2.cnb.cz.net. Tím si poměrně důležitá česká instituce zřejmě už v roce 1995 vytvořila dost zbytečnou závislost na zahraniční TLD .net. Skřín s kostlivcem byla otevřena před několika dny, když cnb.cz.net vytikala (= někdo zapomněl zaplatit). Aktuálně se např. ns1.cnb.cz.net překládá za 208.91.197.132, což je IP z rozsahu Britských Panenských ostrovů. Ale prý vše funguje :-)

Už letos by měl prý přijít na řadu reboot Battlestar Galacticy, tak něco pro fanoušky... Věděli jste, že The Plan (2009), film z pohledu cylonů, režíroval Edward James Olmos, představitel admirála Adamy? A že Richard Hatch, představitel Toma Zareka (BSG 2004+), si zahrál už v původní BSG z 1978 a to nic menšího než kapitána Apolla? A taky napsal 7 knížek z prostředí BSG.

U 10. kilometru D1 začala dostavba jihovýchodní části okruhu D0. Na místě je 40 bagrů, okruh by měl být otevřen v polovině března.

Já jsem na afterparty zůstal v Gongu a držel jsem se poblíž rumového baru "od Pirátů pro Piráty". Tam mimochodem čepovala i kandidátka na hejtmanku Zuzana Klusová ve steampunkovém ohozu (foto mám bohužel jen bez steampunku).
moravskoslezsky.pirati.cz/lide

Show thread

Ostravákům všechna čest za vybudování monstr zařízení kolem vysokých pecí. A také za jejich přetvoření v žijící prostor v moderním světě. (a taky za CF2020)

Prezentace našeho krajského lídra Jirky Snížka. Kraj je asi jasný podle artefaktu s dírou uprostřed :-)

Jak mi postupně ubývá volný čas ukazuje statistika přečtených vs naposlouchaných knih:

2014: 25 / 0
2015: 26 / 4
2016: 13 / 18
2017: 7 / 23
2018: 15 / 25
2019: 6 / 27

Jestli se nepletu, přečetl jsem v minulém roce nejméně papírových knih za posledních ~25 let. Přesto se počet příběhů mírně zvýšil díky využití cest autem a pracem s vysavačem :-)

P.S. Něco z toho jsou povídky a výkyv v papíru 2018 jsou komixy.

Poklad z půdy (a spousta dalších včetně skoro 100 let staré Verneovky).

Senioři to prý mají těžké (a bude hůř). Tak jsme se rozhodli jednoho adoptovat ;-) August Förster 1950.

Můj děda byl skaut (než je zakázali). Moje máma byla skautka (než je zakázali). Díky jejím skautským artefaktům a foglarovkám jsem po revoluci, při 3. obnově skautů u nás, stál ve frontě.
Skauti teď slaví 30 let svobodného skautingu v kuse a to je po všech těch útrapách v min. století velký úspěch.
Moje dcera je skautka. Od mala s námi jezdí (nejen) na tábory a teď od září má svůj vlastní oddíl, ve kterém se může účastnit všeho, čeho chce. A mě moc těší, že jí to fakt baví.

Středočeské zastupitelstvo je prý z důvodu kontroly veřejností streamované, ale není zaznamenávané. No, můj ffmpeg tvrdí něco jiného.

V posledním díle Šťastného pondělí (23:38) se objevil Matouš Vanča, který nám dělal průvodce na květnové návštěvě Sněmovny. Mohu potvrdit jeho obrovské znalosti nejen o práci ve Sněmovně, ale také její historii apod. Pro mě to bylo zajímavější než jakákoliv návštěva historické památky, které jsem se účastnil.
seznamzpravy.cz/clanek/stastne

V sobotu 16.11. se chystám vyrazit na Letnou společně s dalšími Piráty. Pokud byste se k naší skupince chtěli přidat a při té příležitosti se podívat do Pirátského Centra (PiCe), dejte vědět. Odchod z PiCe bude ve ~13:00.

K tématu EP jedna momentka z předminulé neděle - Marcel Kolaja, místopředseda Evropského parlamentu, na naší krajské schůzi v Mělníce.
Zápis: forum.pirati.cz/viewtopic.php?
A jeden retrobonus z doby 4 roky před Piráty: abclinuxu.cz/clanky/ruzne/jak-

Tohodle drobečka (10x10x60cm) jsem včera večer sbíral ze silnice v lese za zatáčkou. Byl by to zajímavý experiment, jak si s ním auto poradí, ale tentokrát si to nechám ujít.

SAPA trip: o Vietnamcích u nás, jejich vztazích k rodině, postojích ke vzdělání nebo víře a jedné malé tržničce (bonus pro bulvár: Václav Havel na oltáři).

jackc.teptin.net/sapa-trip

Show more