@jackc mám sklepáky rád, tedy zejména Šteindlera.. nicméně ten boj s komunismem, systémem který je 30 let mrtvý, mě nepřestává fascinovat.. to je takové laciné kopání do mrtvoly.. jako kdyby ten současný systém byl kdovíjak suprový.. (možná pro někoho je, to uznávám)

chápu taky tu nadsázku s banány, nicméně o tom to právě je: dnes si těch banánů můžeme koupit tolik, že se z toho klidně posereme, dokonce i hajzlpapír je, a přesto něco podstatného schází..

nedávno jsem třeba potkal holku s tourettovým syndromem, bez domova, bez šance získat práci.. nebo znám člověka bez nohou, kterému teprve nedávno stát přiznal podporu.. to pak mám chuť některým vzkázat, udavte se těmi banány!

@mig Když víš, že je to nadsázka, tak proč řešíš banány? :)
Jde o to, že jsme se ani po desítkách let nedokázali vyrovnat s komunistickou minulostí. Je to vidět na stavu politiky, ale i na stavu celé společnosti.
To, že strana, která se k té minulosti hrdě hlásila a ráda by ji opět vrátila, stále měla/má tolik voličů, je národní ostudou. A pokud vypadnou z Parlamentu, bude to historická událost.

@jackc a proč bychom se pořád měli vyrovnávat s komunistickou minulostí, která je 30 let passé? proč se v tom pořád potřebujeme patlat? navíc se přitom trefovat do usmolené KSČM, která jede z podstaty, v podstatě ničemu neškodí, což se nedá říct o řadě jiných stran, které tuto republiku ekonomicky zničily?
jestli jsme se nevyrovnali s komunistickou minulostí, tak především s lidmi, kteří přebarvili hned po revoluci a dnes je najdeme v ODS a dokonce v prezidentských funkcích.. tak proč se strefovat do KSČM?

jediné nevyrovnání se s minulostí proto spatřuju právě v tom věčném rýpání se v té 30 let staré mrtvole..

Sign in to participate in the conversation