“Nebojte, on je hodny a nekouse. On tu srnku jenom tak prozene, ale nic ji neudela” to a podobne je castokrat slyset od “panicku”, kteri nechavaji sve psy navolno. No a takhle to “prohnani srnky” velmi casto dopadne. Prosim, mejte sve psy pod kontrolou (1/2)

Nezapomente, ze jste za sveho psa odpovedni a pokud ho nemate 100% pod kotrolou, nesmite ho nechat pobihat na volno. Zbytecne pak musim utracet zdrave kusy, navic casto v brezosti. Neni to nic prijemneho. Diky (2/2)

@oldsoldier Není to moc hezký pohled,dávám už na psa pozor,když jdeme do lesa.

@archos dekuju! Posledni dobou je toho nejak hodne. Navic rada pejskaru reaguje velmi agresivne, kdyz je na to clovek upozorni. Vubec netusim, kde se to v lidech bere: “prosim, uvazte si toho psa, videl jsem to jak tady stve zver” “di do .... ty .... Azore, vem si ho!” #truestory Ti lidi si neuvedomuji, ze krome domluvy muzou dostat tucnou pokutu nebo v krajnim pripade ma myslivecka straz opravneni toho psa zastrelit-coz bych nikdy neudelal, ale mohl bych.

@oldsoldier @archos Díky za ten rozumný pohled včetně "což bych nikdy neudělal". Slyšel jsem o myslivcích, kteří s tím mají problém a nechají se ovládnout emocemi (předpokládám že jde o výjimky).
Jinak si nedovedu představit, že by náš pes zaútočil na zvíře nebo člověka, ale chodí se stopkou, protože je až moc přítulnej :-)

@jackc @archos ja nevim - jsou to spus takove legendy ohledne zlych myslivcich. Prakticky kazdy myslivec ma psa, ma je rad a nevim o pripadu (snad az na jeden exces, ktery si vybavuji), ze by myslivec zastrelil psa. Dovedu si predstavit pripad, kdy toulavy pes bez majitele pytlaci v reviru a je odstrelen, ale to je spis pro dobro spolecnosti (neockovany, hladovy) protoze by mohl nekomu ublizit.

Follow

@oldsoldier @archos OK, díky. Věřím v symbiózu :-)
Já mám dvě negativní zkušenosti, jednou dost hysterická reakce člověka co se prohlašoval za myslivce na našeho psa v lese. Byl na volno, ale pod kontrolou a několik metrů ode mě na cestě.
A pak chování jednoho myslivce ke svému vlastnímu psovi, kterého mi bylo dost líto.
Ale nedělám z toho žádné soudy, nemám dostatečný vzorek a myslivců je hodně. Díky za tvou osvětu.

Sign in to participate in the conversation