@jackc vzdycky jsem se chtel zeptat lidi co s domaci automatizaci maji zkusenosti - stoji ten vsechno to usili? Co bys hodnotil jako nejvetsi plus?

@astib Pokud chceš automatizaci bez úsilí, můžeš si kupovat "hotové" komerční věci nebo někoho, kdo ti to udělá.
Pokud ale chceš vědět, jak to funguje, něco se naučit, poznat možnosti a postavit si to opravdu na míru, asi to jinak nejde.
Já do toho začal rejpat v okamžiku, kdy mi došla trpělivost s původníma termostatama (výměna bat. a 1 přestal komunikovat).
Zatím to nemáme nějak extra složité, ale oceňujeme, že třeba nemusíme stát u tlačítka rolet - stačí jeden klik nebo západ slunce.

@jackc @astib ono asi má smysl, automatizovat věci, které člověk dělá často a jsou vopruz. Třeba vytápění mám automatické, jinak bych musel ovládat čerpadlo podle teploměru sám i ve spánku - to fakt ne :-) Nicméně do netu to připojeno není. Trocha diskomfortu podle mě člověka nutí fyzicky něco dělat, což vůbec není špatně. Podobně jsem se vzdal auta, protože nakonec už jsem jezdil i 800m na nákup. Pak člověk nachodí denně jen pár kroků a výsledkem jsou bolavá záda. Diskomfort se přeleje jinam.

Follow

@mig @astib Automatizovat je dobré třeba i věci, na které jsi jinak moc líný :-)

@jackc @mig
tak jasne :) ja jsem linej jako prase, ale treba spinac na rozveceni zmacknu stejne at uz je pres openhab, nebo pres 220. Asi tu domaci automatizaci beru ze spatnyho konce.
Smysl jasne dava topeni, treba to prani, apod. Ale jaksi zatim nechapu automatizaci do kazdy zasuvky, jak vidam u ruznych lidi.

@astib @mig Nic se nemá přehánět, ale s těma vypínačema to může být i jinak. Když stáhneš rolety při setmění, zatemníš tím úplně a rovnou můžeš i rozsvítit. Nebo můžeš mít vypínače od souvisejících světel na různých stranách místnosti.
Takže záleží na podmínkách a použití. Já jsem třeba už jedno světlo úplně zrušil a jeho původní vypínač využil pro jiné společné. To by bez nějaké automatizace nebo složitého táhání nových kabelů nešlo.

Sign in to participate in the conversation