Follow

InterIMAP je v kombinaci s dovecotem výbornou lokální IMAP cache. Oproti offlineimap nebo mbsync je neuvěřitelně efektivní (asi o řád rychlejší a v delším časovém úseku asi o tři řády méně náročný na data).
guilhem.org/interimap/

@jackc Interesting work and neat to see that RFC be implemented. How widely is it supported on the server side, do you know?

@jgoerzen I think it is already implemented on IMAP servers. But i use dovecot mainly and don't have much info about others.

@jackc dik za info, jakozto uzivatel mbsync vyzkousim..

@mig mbsync byl použitelný, ale disk jel dost často a u mě to občas způsobovalo nekonzistence UID (duplicity apod.). To by u interimap z principu hrozit nemělo (nepíše rovnou na disk). Jediný zaznamenaný prob: s --watch mi z nějakého důvodu pravidelně nesyncuje inbox ale jen subfoldery. Což vyřešila smyčka ve skriptu a spouštění si časuju sám (20s sleep).

@jackc prosim te, jak resis s interimapem trash? pouzivam mutt, takze jsem nastavil jako Trash folder "imap://Trash", ovsem to je evidentne spatne, protoze po smazani mailu se tento objevi znovu v INBOXU jako neprecteny. Jedine, ceho jsem zatim docilil, je trash jako lokalni adresar. Rad bych ho ale mel na imapu, stejne jako Drafts. On je to teda obecne problem s presouvanim mailu do jine slozky (tj. save), mutt mi v tom pripade nabidne jen lokalni adresare.

@jackc aha, jasny, ta url je imap://hostname/folder, takze to musi byt imap://foobar/Trash. Zajimavy je, ze to ovlivnilo i nastaveni toho save, takze kdyz dam save, vidim list folderu z imapu. Zvlastni, nicmene funkcni :-) a je to fakt rychlejsi nez mbsync. Dik za tip!

Sign in to participate in the conversation