K tématu datovek si dovolím citovat z resortního týmu Pirátů: "Nyní jsou až do odvolání zdarma všechny datové zprávy. Toto opatření jsme dlouhodobě prosazovali a velmi ho vítáme. Budeme se zasazovat, aby zůstalo v platnosti i po ukončení nouzového stavu."

Show thread

Kdyby chtěl někdo pořádnou pájku tak můžu doporučit TS80 mini. Dokonce se to povedlo bez cla a DPH. Pozor na hroty (dělají různé) a dostatečný zdroj (QCH3.0, dá se to krmit i powerbankou). A pak se liší v pouzdrech (do některých se nevejde pájka bez demontáže).
aliexpress.com/item/3290464123

Brněnská hvězdárna připravila moc pěkný web vysvětlující proč dává smysl zachovat CET a ne letní čas (CEST).

stredoevropskycas.cz/

#cet #cest #timezone

Na pirátském celostátním fóru mi Zdeněk Hřib u rumu slíbil P+R u nás na vesnici. No, dneska by se hodilo :-)

Vždycky je mi smutno, když se lidé o informace (v tomto případě o počasí) vznikající ve státních institucích musí soudit :(
irozhlas.cz/zpravy-domov/chmu-

Tiskneme masky, tiskneme štíty a nanoroušky šijeme levněji než v Číně. Co dál? Já umim šuplíky na léky z překližky :-)

V rámci nouze jsou nyní datovky třeba mezi podnikateli zdarma. Fajn, ale měli by to nechat, pokud chtějí, aby se to používalo. Normální cena je totiž 15Kč. Za elektronickou zprávu! A ještě vtipnější je, pokud nechcete, aby vám je po 3 měsících smazali. Služba datový trezor je za ~6Kč na jednu zprávu a jeden rok. A i když zaplatíte milijón, tak vám zprávu po dvou letech smažou. Přes některé nesporné výhody tahle služba může fungovat jen proto, že ji tlačí :-(
datoveschranky.info/aditivni-s

Naše předokenní roleta měla dnes svou večerní premiéru. Při západu slunce si za svitu lampy popojela (z bezpečnostních důvodů) a o dvě minuty později zaparkovala. Vše díky Shelly 2.5 v OpenHABu.
jackc.teptin.net/domaci-automa

Víkend nevíkend, počasí nepočasí, v okolí naší vesnice to vypadá jak při houbařské sezóně. Přijde mi fajn, že lidi z města objevují přírodu.
Na druhou stranu, ve vedlejší vesnici je prý případ chatařů, kteří pravidelně cestují na chatu a zpět do svého bydliště ve velkém městě, protože se nudí. Snaží se do svých aktivit zapojovat místní obyvatele a jsou překvapeni, že v blízkém městečku jsou zavřené kavárny :(

Včera k nám z několika zdrojů doputovala "tajná" informace o zaručeném plánovaném zákazu vycházení. IMHO je to důsledek toho, jakým způsobem vláda informuje veřejnost. Je jasné, že je třeba reagovat na měnící se podmínky, ale přesvědčovat "že určitě ne" a půl dne poté otočit nebo roznášet nepravdivé informace na důvěryhodnosti státu moc nepřidá. Přitom důvěra teď může zachraňovat a nebo naopak ničit životy.
ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3

Protože jsme v souvislosti s novým koronavirem zaplaveni informacemi, dovolil jsem si udělat vlastní souhrn těch, které mne zaujaly. Další návrhy přijímám v komentářích nebo kdekoliv jinde. Souhrn bude postupně aktualizován.
jackc.teptin.net/souhrn-zdroju

Nechutná markeťárna, aneb jak se přiživit na neštěstí lidí...

Hezké zamyšlení od Tomáše Sedláčka nad životem s koronou. Vyznívá trošku moc idylicky, pro některé skupiny lidí to bude větší boj. Ale velká část by si opravdu mohla najít příležitost k zabrždění, "uklizení na stole" nebo rozvoji.
archiv.ihned.cz/c7-66734690-rc

Výživný materiál. Kromě všech těch střetů zájmů mě zaujalo: "Tvrdil, že nás připojí do stejné sítě jako stát, a tím bychom mohli vidět i důvěrnou komunikaci státu".
domaci.ihned.cz/c1-66728840-so

Show more