Dnes jsme s kolegy převzali cenu za zákon roku. Letos za bankovní identity, loni za zákon o právu na digitální služby. Digitalizace je důležité téma navíc umocněné pandemii.

Doufám, že se v příštím roce dočkáme nových digitálních služeb pro občany.

Neobjednané patche?
"soud v Texasu udělil FBI povolení ke kybernetické operaci s cílem odstranit takto vytvořená zadní vrátka do informačních systémů na území USA"
tech.ihned.cz/c7-66910280-rcds

Digitál nebo analog? Já jsem pro svobodný výběr a data (pokud možno) pod kontrolou. Proto jsem rád, že jsem mohl podpořit Iuridicum Remedium.
blog.digitalnisvobody.cz/2021/

Můj dědeček Latitude 7440 je na odchodu a tak není na co čekat. Objednal jsem Tuxedo Pulse 15 a budu doufat, že bude mít stejnou spolehlivost, jako ten Latitude.
tuxedocomputers.com/en/Linux-H

Závěr: české přelepky nepotřebuju, píšu "skoro poslepu". Tzn. pokud czech-only (Tuxedo) nebo anglické - mezinárodní, tak radši eng. Nejvíce mi vyhovuje rozvržení klávesnice VOK od Vojtěcha Gondžaly. Znaky a čísla jsou tam kde je hledám a české znaky lze psát jednoduše bez přepínání.
abclinuxu.cz/blog/origami/2006

Show thread

Je to drama. Po minulém odpalu byl vyoutovaný Petříček, čímž se uvolnila druhá meta. ČSSD nutně potřebuje skórovat, ale Zaorálkovi se nechce z první mety, před sebou cítí nebezpečí. Kdo koho nebo co obětuje, budou to diváci?

Dříve jsem tu psal, že by mi dávalo smysl prodloužit záruční lhůty pro spotřebiče. Ale ještě důležitější je právo na opravitelnost. Shodou okolnosí nám tento týden člověk z opravarna.cz zachraňoval žehličku, která se nedala běžnými šroubováky rozebrat. S výsledkem jsem velmi spokojen :-)
ct24.ceskatelevize.cz/ekonomik
P.S. Díky našim europoslancům @marcel_kolaja @mikulas_peksa @marketkag že se tomu věnují.

Ptal jsem se u Fia jestli neuvažují o podpoře FIDO2/webauth a vysvětlil proč. Prý předali k návrhům na zlepšení... Nezbývá než doufat.
Mezitím jsou lidé, kteří nechtějí javu nebo dávat plný přístup svému mobilnímu telefonu, odkázáni na SMS.
computerworld.cz/securityworld

Z posledních zápisků Faltýnka je zajímavé vyjádření AB, kterým dává nahlédnout do svého myšlení. K machinacím v Dopravním podniku se vyjadřuje: "Pan Faltýnek ode mě neměl žádný mandát k jednání ve věcech, které nastiňujete". Přitom AB byl v té době ministr financí a ani on neměl žádný mandát rozhodovat o personálních otázkách v DPP. Natož aby takový mandát pokoutně předával někomu dalšímu.
seznamzpravy.cz/clanek/faltynk

"Zrovna ve dnech, kdy se na ukrajinské hranici masově soustřeďují ruští vojáci a těžká bojová technika, pokračuje Zeman v plnění svého úkolu."
Obávám se, že tenhle smutný příběh budeme muset dokoukat až do konce. Ale rozhodně u toho nemusíme mlčet.
forum24.cz/radeni-kolaborantsk

RT @marekl@twitter.com

Očkování funguje. Tohle jsou věkové skupiny nakažených po týdnech. Vlna ustupuje, ale všimněte si, že v předchozích situacích se to u nejstarších projevovalo nejpomaleji. Teď začínají být nejméně zasaženou skupinou.

Tady to mám podrobněji, interaktivněji: public.tableau.com/profile/mar

🐦🔗: twitter.com/marekl/status/1379

Rohlik.cz přišel s novou službou, pojmenovanými rohlíky. Jmenovky jsou zapečené přímo do těsta :)

Trénuju na příští notes a přemýšlím, jak jsem mohl tolik let žít bez "české klávesnice pro programátory"...
imega.cz/keyboard/linux/for-li

OpenHAB 3 dost sjednotil webová rozhraní a v tom hlavním se dá skriptovat přes blockly. Využil jsem migraci z 2.5 na 3.0, schoval náš OH ze starého serveru do nového v dockeru a překlikal kus kódu pro oběhové čerpadlo.

Show older