Aktuálně stát nakupuje velké množství respirátorů, většinou ze zahraničí, za ~33Kč. Chcete nakupovat lépe než stát? Stačí objednat na eshop.generalpublic.cz/ - české certifikované respíky za ~27Kč.

Vypadá to, že na jaře jsme to zvládli jen úplnou náhodou...
"Jednoduchá excelová tabulka člověka mimo státní aparát, muže, který nikdy neměl nic společného se zdravotnictvím. Klíč k razantní reakci, ke které vláda na jaře sáhla."
seznamzpravy.cz/clanek/tajemny

Znáte pořad Hard and heavy na Rádiu Beat? 6.9. vysílali virový speciál. Výborné spojení muziky a edukace.
jackc.teptin.net/files/tmp/HaH

Kolik lidí přepisuje kódy od hygieny do eRoušky nebo proč aplikace neukazuje přesný čas kontaktu? Rozhovor s vedoucím projektu.
domaci.ihned.cz/c7-66830960-rc

Seznam mimořádných investic, které chce Česko proplatit z EU, neprošel ani vládou – nesouhlasili s ním ani Babišovi pohůnci.

Piráti budou vládu interpelovat ve Sněmovně a téma otevřeme i v Evropském parlamentu. Nenecháme si budoucnost zkazit lajdáctvím. denikn.cz/469844/ministri-bojk

😇

RT @CT24zive@twitter.com

Babiš je kritický k návrhu, aby peníze z EU na pomoc po pandemii šly přednostně víc postiženým zemím. ČR nemá být trestána za to, že situaci zvládla.

🐦🔗: twitter.com/CT24zive/status/12

Trošku reality o případné koalici v článku od denikN. Jen bych opravil, že včerejší stream nebyl na facebooku - na vysílání máme vlastní platformu. A u Rakušana nešlo jen o zdravici, ale zapojoval se do argumentace a stejně jako Ivan odpovídal na dotazy Pirátů.

Show thread

Vláda měla jasná data již v srpnu. Věděla co se stane. Včetně mrtvých. Stejně dobře jako teď ví, co se bude dít v následujících týdnech.

Avšak místo přiměřených opatření se utápěla v nesmyslných hádkách a mediálních obratech.

profant.eu/2020/vlada-nas-ohro

Michal Bláha:
Varování a výzva @PetrLudwig
(ke které se přidávám)
20.9. nasdílel prognózu vývoje počtu hospitalizací a na dny trefil.
Jeho prognóza na další 3 týdny: kolaps nemocnic, 5.000-15.000 mrtvých, ČR jako výstraha ostatním.
Co dělat: roušky všude, min. kontaktů

twitter.com/michalblaha/status

Leden 2023:
* Ukončíme podporu účtů Oculus.
* Pokud si nebudete chtít účty sloučit, můžete nadále používat své zařízení. Plná funkcionalita bude ale podmíněna FB účtem.
* Podnikneme kroky, abyste mohli dál používat zakoupený obsah. Může se ale stát, že některé hry a aplikace nebudou fungovat. Můžou totiž vyžadovat FB účet, případně může vývojář ukončit podporu zakoupené hry/aplikace.
* Veškerá zařízení Oculus, která v budoucnu uvedeme na trh, budou vyžadovat FB účet...
support.oculus.com/42420816150

Show thread

Jak je na tom s digitalizací Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR? Darmo mluvit.

Zrada zákazníků. Po roce 2022 prý už nebude možné používat jejich výrobky bez Facebook účtu :-( Napsal jsem na podporu, jestli to myslí vážně a jsem zvědavý na odpověď.

"The decision broke an early promise from Oculus founder Palmer Luckey and was almost universally reviled online, with critics raising concerns about intrusive data collection, targeted advertising, and being forced to use a service they hated."

theverge.com/2020/8/19/2137511

Předvolební koalice Pirátů a STANu zdaleka není rozhodnutá. Na cestě je několik Pirátských analýz a hlavně jednání a hlasování celostátního fóra. A někteří novináři už začínají čuchat potenciální problém spojení :-)
domaci.ihned.cz/c7-66828360-oq

Show more