Dnes dopoledne jsem chtěl rozebrat ženy notebook a doplnit mu paměť. To bylo před tím, než jsem si do toho svého vylil genmaichu matcha-iri...

Jaká je vaše oblíbená vychytávka nového rezervačního systému? Mně se moc líbí "Po zadání rodného čísla se nesmí mačkat kurzorové šipky dolu/nahoru, jinak se číslo začne měnit".
nitter.net/lupacz/status/13500

Rekapitulace mojí práce v loňském roce: Byl v mnohém opravdu náročný, ale práce v Evropském parlamentu pokračovala dál. Nabízím souhrn věcí, za které jsem osobně rád, že se povedly. Vždy jedna na měsíc.

Kdybyste se chtěli podívat, jak se dá spustit system shell na Office 365 cloudu a získat tak přístup k poště 200.000.000++ aktivních uživatelů (včetně některých českých úřadů)... Vtipné jsou i pokusy Microsoftu o patche.
srcincite.io/blog/2021/01/12/m

Whether they deserve to be blocked or not, public officials communicating over platforms solely controlled by (foreign) private for-profit companies always seemed completely dystopian to me... However, there are already pioneers on the #fediverse:

@mikulas_peksa
@marketkag
@marcel_kolaja (now Vice-President of the #EuropeanParliament)
@echo_pbreyer

european-pirateparty.eu/mep

There's also #PirateParty member of #Czech parliament @keddie and hopefully others will join in the near future...

Show thread

Jak se dalo vzhledem ke kompetencím odpovědných osob očekávat, dostáváme na výběr: buď soukromí a nebo zdraví. Aneb jak nakrmit šmírovací korporát.
irozhlas.cz/zpravy-domov/soukr

Už od malička (Arnal!) mám hodně rád kresby Káji Saudka. Jak to vypadalo, když se dal dohromady s Jaroslavem Weigelem (z Cimrmanů), který mu psal scénář, je k vidění v příbězích Lipse Tulliana. Přidávám pár ukázek - kopii scénáře a výsledné podoby.

#Telegram has gained 25 million new users in the last 72 hours. The dynamics of online services are crazy when you put them in perspective. It's 2.5x of all citizens of our country. In just 3 days. 🤯

Hightlights z dnešního digivýboru:
* Za Piráty budeme mít výborné zastoupení v pracovní skupině DTM (digi tech mapy) - Bára Soukupová (viz lide.pirati.cz) a digi infrastruktuře se bude věnovat mmj. Tomáš Zmuda
* Budu součástí nové pracovní skupiny, která bude řešit platby-sc.cz/
* Na můj návrh byl zařazen bod o kyberbezpečnosti nemocnic. Dozvědeli jsme se zatím jen obecné nepřekvapující a ne úplně povzbuzující informace. Pokusím se proniknout hlouběji a být užitečný.

Kolik chatařů je potřeba na vyluxování auta? Dva. Jeden luxuje a druhý drží velký slunečník v chumelenici, aby jim ten hnusnej bordel nepadal dovnitř :-)

Ubiquiti - poměrně velký dodavatel síťových technologií (hlavně wifi):
"We recently became aware of unauthorized access to certain of our information technology systems hosted by a third party cloud provider."
Zpozornět a zamyslet se by měli především ti, kteří své interní controllery publikovali přes Ubiquiti cloud.

Před 8 lety nás opustil Aaron Swartz. Ač mlád, tak zvládl vytvořit mnoho věcí, které téměř všichni používáme dodnes. Nebál se bojovat proti kartelizaci vzdělávání, avšak tento boj - za výrazného přispění jeho alma mater - ho stál život.
Nezapomeneme.
profant.eu/2020/aaron-swartz-a

dobré podoledne, bytosti. Dánsko zareagovalo na změnu mocenské dynamiky světa již před více než třemi lety vytvořením funkce vyslance pro technologické korporace.. kdy budou následovat i další země? přídá se k nim někdy i Česká republika?
nytimes.com/2019/09/03/technol

@andrej @marcel_kolaja @mikulas_peksa
A ještě jedna osobní poznámka. Mám velkou radost z našich europoslanců, protože naplňují moje naděje z voleb do EP ohledně ovlivňování směru fungování internetu. Není to tak viditelné na první pohled, ale má to velké dopady na svobodu, informovanost a ve výsledku kvalitu demokracie.

Show thread
Show older