Remote voting transparency is here! This week, Committee votes take place according to new rules for the first time. All remote votes by Members of the European Parliament are now taken by roll call. I'm glad to see the outcome of this initiative of mine! european-pirateparty.eu/remote

Možná jste zachytili generátory pirátských sloganů/grafiky. Některé produkty jsou docela povedené. Přikládám pár vybraných :-D
donkeydushan.github.io/piratil

Váhám, jestli je větší ostudou fotbalu uro výhra týmu, který se do finále dostal i svým hereckým uměním nebo násilí anglických "fanoušků".
sport.ihned.cz/fotbal/euro/pek

Show thread

"Před 70 lety, 11. července 1951, se poslanci tehdejšího Československa rozhodli zarazit vlnu emigrací, která nastala po převzetí moci komunisty v únoru '48."
Střílení (případně trhání psem atd.) vlastních občanů na hranicích jen proto, že chtěli z tohoto vězení uniknout, považuju za jedno z největších komunistických zvěrstev. Nezapomeňme a važme si toho, že můžeme po Evropě svobodně cestovat. Nebylo to zadarmo.
ceskatelevize.cz/porady/100954

Povinné zastropování zemědělských dotací v EU neprošlo. A naše ministerstvo zemědělství pod vedením agrárníka Tomana to nepřekvapivě prezentuje jako úspěšné prosazení priority :(
hlidacipes.org/povinne-zastrop

Na konec (tady budu potřebovat více času na zpracování) jsem si nechal nejtěžší kus - Seaspiracy. Autoři se obrazně noří hluboko, daleko hlouběji než plavou plastová brčka. Jakou roli hrají oceány v životě na téhle planetě? Jak se změnily za poslední ~století? A (když už jsme u těch brček) co tvoří většinu odpadu a má největší zásluhu na umírajících částech moří? Na většinu otázek se dá odpovědět tak trošku intuitivně, ale ten rozsah je strašidelný...
seaspiracy.org/

Číslo dvě - Coded Bias. Tento dokument je o (ne)vyrovnávání se s nadvládou počítačů, přičemž otevírá otázky: Jaké jsou dopady masivního rozpoznávání obličejů? Jak se AI trénovaná na určitém vzorku dat chová k menšinám? A lze věřit ve spravedlnost, když algoritmům, které rozhodují o osudech lidí, nerozumí ani jejich tvůrci?
codedbias.com/about

Protože jsem si dnes dojel pro druhou dávku, naplánoval jsem si k tomu fyzický odpočinek a shlédnutí několika dokumentů.
Začal jsem s A Day with Particles - příjemnou (českou) jednohubkou (30min) ze života částicového fyzika, ve které se střídají kreslené vysvětlivky problematiky s životními, lidskými situacemi.
Rozhodně zajímavé, vždyť věda je často mimo naše zorné pole a přitom tolik ovlivňuje naše životy.
youtube.com/watch?v=e0Lv2GrsXi

Můj respekt k profesionálním fotbalistům je naprosto minimální a považuju je za předražené herečky (čest výjimkám). Už pár kousků z prvních zápasů letošního Eura, které jsem náhodou viděl, mě v tom utvrdilo. A to jsem ještě neviděl Italy...
youtube.com/watch?v=-9B0DCuote

Dneska je to přesně dva roky od začátku mého mandátu v Parlamentu. Strašně to utíká! Rád bych se s vámi podělil o 3 úspěchy, které mě ženou vpřed. Nadto jsem dnes podal 139 pozměňovacích návrhů k aktu o digitálních trzích, takže se brzo můžete těšit na další zprávy. :-)

Chcete s námi dohlédnout na spravedlivý průběh voleb? Najděte si svojí okrskovou volební komisi.
ovk.pirati.cz/

RT @TomasZmuda@twitter.com

Zastupitelstvo @StredoceskyK@twitter.com právě schválilo členství ve spolku @otevrenamesta@twitter.com! Jako první kraj budeme spolupracovat na poskytování a vývoji open-source software. Již brzy například CityVizor i pro všech 270 příspěvkových organizací.

🐦🔗: twitter.com/TomasZmuda/status/

Show older