I wonder how the creator of fediblock.org feels about his site primarily being used as a repository of good instances to join.

@unabomber Also, should raping male gamers in online games be considered rape?

@JamesHeather Měli bychom ale ty termíny používat správně, aby si "outsideři" nezačali myslet třeba že Mastodon vs Pleroma je něco jako Twitter vs Facebook...

@mikulas_peksa @oldsoldier @JamesHeather To je technicky dost těžko realizovatelné. Například s Torrenty to zkouší už asi 10 let a neúspěšně...

@oldsoldier
Já taky ne, až když jsem se ho zeptal. 🙂 Je to pod tím jeho příspěvkem
@PhoneBoy

@oldsoldier @matrix As seen on the photos, he was making the sign using his LEFT hand, thus displaying not "WP" but "OW"... or whatever. This changes everything!

@oldsoldier @PhoneBoy Aha. Ten post je myšlen ironicky, ve smyslu "Pokud používáte tento block list, tak jste kokot a nechci s vámi komunikovat". Autor toho postu je na tom blocklistu. :)

@mikulas_peksa @oldsoldier @JamesHeather Já si ale opravdu myslím, že je velmi zavádějící říkat "Mastodon se rozroste...". Kdyby Mastodon přestal existovat, můžeme se tady takhle víceméně nerušeně bavit dál s použitím jiného - kompatibilního - softwaru. Mastodon je něco jako Mozilla Thunderbird. Dá se pomocí toho komunikovat, ale kdyby to přestalo existovat, nainstaluji si jiný poštovní klient a jedu dál...

@oldsoldier @JamesHeather @mikulas_peksa Zajímavé. Od jakých uživatelů? Jak se dozvěděli, že tvoje instance existuje? Mně se nikdy nic podobného nestalo, a jsem tu několik let. A jaký Ban List mysleli, nic jako "oficiální FediVerse Ban List" neexistuje a existovat nemůže.

@JamesHeather @mikulas_peksa Rozhodně existují instance, které nemají žádná pravidla a dějí se tam strašlivé věci. A pokud s nimi někdo chce federovat, nikdo mu v tom nezabrání. Mastodon je jen jeden software z mnoha, který podporuje OpenSocial protokol. A už vůbec to není nějaká "organizace", která by někomu mohla vnucovat nějaká pravidla. Pokud si chci založit Mastodon server, uctívající Hitlera, mohu to okamžitě udělat, a dokonce je to zcela legální (v zemích, kde je legální uctívat Hitlera)

@JamesHeather @mikulas_peksa I na OpenSocial jsou servery, které jsou otevřeně nacistické, s pedofilní pornografií atd. Akorát že většina účastníků této naší diskuse o nich neví a pravděpodobně se o nich nikdy nedozví, protože nesleduje nikoho, kdo boostuje jejich příspěvky. Ale existují a navzájem mezi sebou pilně federují. Což je přesně ta kýžená totální svoboda slova, se všemi klady a zápory.

@oz Několik lidí v mém okolí, patřících k "apolitické části planety" mi v posledních dnech sdělilo, že přestává používat WhatsApp, protože teď Facebook může číst jejich zprávy ve WhatsAppu (kterým většinou říkají "Esemesky").

@oz "Valná část planety" nemá nejmenší tušení, jaký je rozdíl mezi Facebookem, Mastodonem a lide.seznam.cz... A nebude to tušení mít ani když se jim to vysvětlí.

Show older