These guys are great if you need a laptop that's 100% compatible (which is getting more and more difficult every year).

TUXEDO Computers tuxedocomputers.com/

@fuxoft
Wait a minute.... Modern laptops can be incompatibke with Linux? :blobscream:

@LukeAlmighty Unfortunately, it gets worse and worse every year. You can buy two laptops with exactly same model number, one of them works perfectly and the second one has WiFi or Bluetooth that cannot be made to work in Linux. Why? Because the fuckers changed the hardware in the middle of the manufacturing run and didn't tell anyone. So if you say "My Toshiba ABCXYZ runs Linux perfectly", it means shit today.

@g @fuxoft @LukeAlmighty No nevím, koukl jsem na první Téčko které na mě na vyskočilo z vyhledávače a má to Nvidia grafiku... Už jen to značí problémy s Linuxem...

@g @fuxoft @LukeAlmighty Teda a koukám na ty Tuxedo a to má všechno taky Nvidia grafiku. To vám jako jede Nvidia normálně? U mě co verze driveru to jiný problém.

@stepan @LukeAlmighty S ovladačem grafiky jsem nikdy neměl problém, standardní v X umí potřebnou akceleraci vč. videa, na hry mám extra box s Widlemi 😀 Potíže jsem měl jen jednou s combo WiFi-BT, a na něco podobného asi narazil @fuxoft, kde běželo jen WiFi a obojí vyžadovalo aktualizaci ve firmware balíčku, což znamenalo pár týdnů čekání...žádná hrůza.

Velkým plusem je podpora fwupd/lvfs.

Jen je škoda, že původní kastle s lampičkou a příjemnou klávesnicí jsou už minulostí...

@g @stepan @fuxoft
Do you believe that release of Steam deck could long term change the availability of drivers?

Sign in to participate in the conversation