Follow

Tak jsem chtěl letos (opět) dát ve volbách hlas Pirátům. Ale bohužel by to znamenalo, že tím dávám hlas také STAN a TOP09 (mají u nás společnou koalici), takže nic...

@fuxoft To se, přiznám, nechápu. Stejně by nikdy jednobarevnou sestavu nikdy nedali. Takže by po volbách museli do koalice. Takže to ve výsledku vyjde nastejno.

@mirek Kdyby Piráti kandidovali samostatně a prohlásili "Po volbách naprosto určitě půjdeme do koalice se STAN a TOP09", zachoval bych se pravděpodobně stejně.

@jackc
Vzhledem k tomu, že mi to Piráti předložili jako nerozbornou trojkombinaci, nemusel jsem tento problém ("v které z těch stran je problém") řešit a byla to pro mě jednoznačně nepřijatelná kombinace, která nemůže fungovat. Kdybych ho řešit musel, a např. by šlo jen o dvoukoalici (Piráti+někdo), bylo by to značně složitější rozhodování (před pár lety jsem dokonce TOP 09 jednou volil).

@fuxoft Takže samostatně ti ty strany nedělají takový prob, ale společně ano? Volby jsi úplně vzdal nebo sis našel jinou stranu?

@jackc Nene. Samotné TOP 09 bych nevolil. PIráty + TOP 09 možná ano, ale musel bych nejdřív věnovat čas tomu, abych lépe prostudoval jejich aktuální projevy. Takhle jsem to dělat nemusel a nevolil jsem vůbec. V Praze 9 byla velmi omezená nabídka.

@fuxoft Měli jste tam 11 kandidátů, to není málo :-) A hlavně Senát je o konkrétních lidech...

@jackc Myslel jsem "velmi omezenou nabídku" jako reakci na "našel sis jinou stranu?"

Sign in to participate in the conversation